czarter bez patentu

W naszej ofercie znajdą Państwo czarter jachtów, których prowadzenie nie wymaga uprawnień motorowodnych. By skorzystać z przywileju potocznie zwanego „czarter bez patentu” lub „czarter bez uprawnień” należy przejść szkolenie.

W przypadku braku dokumentu potwierdzającego uprawnienia motorowodne lub żeglarskie* wymagane jest około 1,5h przeszkolenie zakończone wewnętrznym egzaminem, opłata 150 zł. Klienci którzy wykażą się doświadczeniem i umiejętnościami manewrowymi zwolnieni są z tej opłaty.

Szkolenie odbywa się podczas przekazywania jachtu czarterującemu i na jego zakończenie należy wykazać się znajomością podstawowych zasad ruchu wodnego, bezpieczeństwa na wodzie, obsługi jachtu oraz umiejętnościami prowadzenia jachtu z szczególnym uwzględnieniem manewrów portowych.

W przypadku trudności w opanowaniu zakresu szkolenia zostanie ono powtórzone odpłatnie dnia następnego. Pierwsze dwie godziny kosztują dodatkowo 200 zł i najczęściej czas ten wystarcza by opanować technikę sterowania jachtem. W razie potrzeby czas ten może zostać przedłużony, a cena ustalana jest indywidualnie.

Czasami zdarza się, że nie można bezpiecznie przeprowadzić szkolenia w dniu wydania jachtu. Najczęściej przyczyną jest późne przybycie załogi, duża ilość szkoleń jednego dnia, bądź warunki pogodowe, które nie pozwalają na bezpieczne przeprowadzenie szkolenia początkującym.

W takim wypadku by zachować wytyczne dla szkolenia „czarter bez patentu” zostaniecie Państwo poinstruowani o podstawowych urządzeniach jachtu, a właściwe szkolenie teoretyczne i praktyczne odbędzie się następnego dnia.

Do momentu pozytywnego zaliczenia szkolenia nie można pływać jachtem bez obecności instruktora. Szkolenie kończy się otrzymaniem zaświadczenia, które wymagane jest w trakcie rejsu.

* uprawnienia żeglarskie zwalniają z szkolenia jednak należy wykazać się umiejętnością prowadzenia jachtu

6 powodów

Dlaczego
z nami warto

Czarter jachtów Żaglowych i Motorowych

  • Gwarancja stanu technicznego jachtów
  • Najlepiej wyposażone jednostki
  • Własny port – Wrony jezioro Tajty
  • Bezpieczeństwo i serwis 24h / 7 dni
  • Elastyczne godziny wydania jachtów
  • Czarterujemy od 1999 roku

Kontakt z nami

Napisz lub zadzwoń!

Adres firmy

Nautika.pl
ul. Kąp 19
11-500 Giżycko

Porty

Port Nautika

Jez. Tajty - Wrony 13B, 11-500 Giżycko

Port PTTK Wilkasy

Jez. Niegocin ul. Niegocińska 1, 11-500 Giżycko